wiki:cs/LaboratorniSeminar

Version 353 (modified by Ales Horak, 10 months ago) (diff)

--

Laboratorní seminář

Laboratorní seminář slouží primárně k prezentaci činnosti aktivních spolupracovníků laboratoře: čím se zabývají, jaké mají výsledky, jaké případné problémy, které dílčí úkoly nestíhají řešit a uvítali by spolupráci někoho dalšího atd. Nepravidelně a spíše výjimečně lze očekávat i prezentace spřízněných pracovišť.

Seminář se koná ve středu v 10:00 hodin v B203 (jaro 2020) a je otevřen všem zájemcům o danou problematiku (nemusí být aktivní v laboratoři). Lze si jej také zapsat jako předmět PV173 Seminář Laboratoře zpracování přirozeného jazyka a za aktivní účast včetně prezentace svých výsledků (dosažených při řešení projektů NLP Centra, nebo o relevantní problematice) získat tři kredity. O souhlas se zápisem předmětu je nezbytné zažádat prostřednictvím IS MU.

Žádané příspěvky:

Nabídka příspěvku:

Zajistí občerstvení (nepřišli nebo přesunuli svůj příspěvek méně než 24 h před termínem):

  • X

Program semináře v jarním semestru 2020

datum program

19.2.

program semináře na tento semestr

26.2.

?

4.3.

?

11.3.

?

18.3.

?

25.3.

?

1.4.

?

8.4.

?

15.4.

?

22.4.

?

6.5.

?

13.5.

?

Program semináře v podzimním semestru 2019

datum program

17.9.

program semináře na tento semestr
Eniafe Festus Ayetiran: Research Intro
Ondřej Herman: RANLP conference
Petr Sojka: TUG conference and 25th Anniversary of FI MU
Aleš Horák: RASLAN 2019 Call for Papers

24.9.

Zuzana Nevěřilová: Summer Schools on Deep Learning
Michal Měchura: NVH: Problems with XML/JSON/YAML and the ultimate solution.

8.10.

Vít Suchomel: Classification of Topics of Web Documents Using Fasttext's Supervised Learning on Classes and Data from dmoz.org
Vít Suchomel: Active Learning Demo Shown at Night of Scientists
Presentation slides
Souležba na sedací soupravě jako příklad špatné lexikografie.

15.10.

Eniafe Festus Ayetiran: Multi-sense Embeddings

22.10.

Pavel Rychlý: Meeting of the Czech Speech & NLP Community
Luca Brigada Villa: Relations between syntactic dependency graphs and dependency parsing

29.10.

Vít Novotný: Text classification with word embedding regularization and soft similarity measure

5.11.

Martin Víta: Figurative Language Paraphrasing

12.11.

Martin Kroon: Towards the automatic detection of syntactic differences
Veronika Burgerová: Evaluation and Error Analysis of Rule-based Paraphrase Generation for Czech

19.11.

Pavlína Klimešová: Neural networks for Czech sentiment analysis
Pavlína Klimešová: BERT experiments with SQAD 2.0 and 3.0
Hien Thi Ha: Information extraction from scanned invoices

26.11.

Michal Starý: TBA

3.12.

Marie Stará: Automatically Created Definitions -- What's New
Adam Hájek: Automatic Text Summarization

10.12.

Petr Zelina: Pretraining an (AL)BERT model

17.12.

Ondra Herman: Word Senses
Michala Vacíková: Online kurz počítačové lingvistiky


Je možné si prohlédnout i program semináře v dřívějších semestrech.

Attachments (14)