Changes between Version 8 and Version 9 of cs/Coursera


Ignore:
Timestamp:
May 26, 2014, 9:43:41 AM (10 years ago)
Author:
Zuzana Nevěřilová
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Coursera

  v8 v9  
  88
  99== Keith Devlin: Introduction to Mathematical Thinking == #Keith_Devlin:_Introduction_to_Mathematical_Thinking
  10 Kurz  určený spíš středoškolákům nebo nováčkům, kteří začínají s  vysokoškolskou matematikou. Nejde tu o nějaké výpočty, Keith Devlin  (Stanford) se skutečně soustředí na otázky matematického způsobu přemýšlení. Začíná úvahou nad přesným vyjadřováním, pokračuje přes  otázky z výrokové a predikátové logiky a pokračuje k matematickému  důkazu. Kurz dá něco i těm, kteří mají vysokoškolskou matematiku za  sebou, ale ne vždy věděli, proč se určitou část látky učili.
   10Kurz  určený spíš středoškolákům nebo nováčkům, kteří začínají s  vysokoškolskou matematikou. Nejde tu o nějaké výpočty, Keith Devlin  (Stanford) se skutečně soustředí na otázky ''matematického způsobu'' přemýšlení. Začíná úvahou nad přesným vyjadřováním, pokračuje přes  otázky z výrokové a predikátové logiky a pokračuje k matematickému  důkazu. Kurz dá něco i těm, kteří mají vysokoškolskou matematiku za  sebou, ale ne vždy věděli, proč se určitou část látky učili.
  1111
  1212Úkoly jsou formou testu. Je užitečné projít diskusní fóra.
   
  2020
  2121== Andrew Ng: Machine Learning == #Andrew_ng:Machine_learning
  22 Tento kurz strojového učení začíná ve spojitém světě (extrapolace), ale pokračuje ve světě diskrétním, kde se zabývá klasifikačními úlohami a způsoby, jak je řešit. Naprogramujete si metodu gradientů, K-NN, shlukování atd. Programuje se v !MatLabu jeho nebo volné verzi Octave. Přestože jsou témata poměrně náročná, nepotřebujete kromě odvahy nic zvláštního - vše je velmi pěkně vysvětleno, po p prvních lekcích si oblíbíte maticový a vektorový počet.
   22Tento kurz strojového učení začíná ve spojitém světě (extrapolace), ale pokračuje ve světě diskrétním, kde se zabývá klasifikačními úlohami a způsoby, jak je řešit. Naprogramujete si metodu gradientů, K-NN, shlukování atd. Programuje se v !MatLabu jeho nebo volné verzi Octave. Přestože jsou témata poměrně náročná, nepotřebujete kromě odvahy nic zvláštního - vše je velmi pěkně vysvětleno, po pár prvních lekcích si oblíbíte maticový a vektorový počet.
  2323
  2424[https://www.coursera.org/course/ml https://www.coursera.org/course/ml]