Changes between Version 2 and Version 3 of cs/Chatboty


Ignore:
Timestamp:
Mar 5, 2018, 8:39:32 PM (4 years ago)
Author:
Zuzana Nevěřilová
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Chatboty

  v2 v3  
  55=== Chatboty na MjUNI ===
  66
   7Lidé uvažovali nad mluvícími stroji dávno předtím, než začali vyrábět počítače, jak je známe dnes. Historie chatbotů se začala psát v 60. letech 20. století a od té doby udělaly chatboty velký pokrok.
   8
   9Zkusíme naprogramovat chatbot v programovacím jazyce ScratchX s využitím [http://scratchx.org/?url=https://popelucha.github.io/scratch-extensions/chatbot.js rozšíření pro zpracování češtiny]. Chatbot umí oslovit pátým pádem, umí poznat, když je uživatel vulgární a umí pozdravit. Scratch nabízí dost možností, jak chatbotu přidat atraktivní vzhled. Můžete si to vyzkoušet i na vlastním počítači.
   10
   11[http://scratchx.org/?url=https://popelucha.github.io/scratch-extensions/chatbot.js rozšíření pro zpracování češtiny]
   12
   13
  714=== Chatboty na PoznejFI ===
  815
  9 Na PoznejFI měli studenti za úkol nainstalovat a spustit chatbot na platformě Slack (www.slack.com). Náš příkladový chatbot vede konverzaci o počasí, dovede najít aktuální informace o počasí pomocí rozhraní Open Weather Map (www.openweathermap.org). Chatbot využívá technik strojového učení, aby se dokázal v konverzování zlepšovat. Pro práci s větami v českém jazyce využívá chatbot webových služeb NLPC.
   16Na PoznejFI měli studenti za úkol nainstalovat a spustit chatbot na platformě Slack (www.slack.com). Náš příkladový chatbot vede konverzaci o počasí, dovede najít aktuální informace o počasí pomocí rozhraní Open Weather Map (www.openweathermap.org). Chatbot využívá technik strojového učení, aby se dokázal v konverzování zlepšovat. Pro práci s větami v českém jazyce využívá chatbot [nlp.fi.muni.cz/projekty/languageservices webových služeb NLPC].
  1017
  11 nlp.fi.muni.cz/projekty/languageservices
  1218
  1319Chatbot můžete zprovoznit i na svém počítači a dále upravovat.
  14 * Návod na instalaci
  15 * Zdrojový kód v Pythonu
   20* [attachment:Slack-ChatBot.pdf Návod na instalaci]
   21* [attachment:chatbot.py Zdrojový kód v Pythonu]
  1622