Changes between Version 9 and Version 10 of cs/Chatboty


Ignore:
Timestamp:
Mar 13, 2018, 2:22:11 PM (4 years ago)
Author:
Ales Horak
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Chatboty

  v9 v10  
  55=== Chatboty na MjUNI ===
  66
   7[[Image(scratch.png, width=350px, align=right))]]
   8
  79Lidé uvažovali nad mluvícími stroji dávno předtím, než začali vyrábět počítače, jak je známe dnes. Historie chatbotů se začala psát v 60. letech 20. století a od té doby udělaly chatboty velký pokrok.
  810
  911Zkusíme naprogramovat chatbot v programovacím jazyce ScratchX s využitím [http://scratchx.org/?url=https://popelucha.github.io/scratch-extensions/chatbot.js rozšíření pro zpracování češtiny]. Chatbot umí oslovit pátým pádem, umí poznat, když je uživatel vulgární a umí pozdravit. Scratch nabízí dost možností, jak chatbotu přidat atraktivní vzhled. Můžete si to vyzkoušet i na vlastním počítači.
  1012
  11 [[Image(/trac/research/raw-attachment/wiki/cs/Chatboty/scratch.png, width=350px, align=right))]]
  1213
  13 * [http://scratchx.org/?url=https://popelucha.github.io/scratch-extensions/chatbot.js rozšíření pro zpracování češtiny]
  14 * [http://nlp.fi.muni.cz/trac/research/raw-attachment/wiki/cs/Chatboty/chatbot.sbx zdrojový kód chatbotu]
   14* [http://scratchx.org/?url=https://popelucha.github.io/scratch-extensions/chatbot.js rozšíření pro zpracování češtiny] ([http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/scratch/chatbot.js chatbot.js])
   15* [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/scratch/chatbot.sbx zdrojový kód chatbotu]
  1516
  1617
   
  1819=== Chatboty na PoznejFI ===
  1920
  20 Na PoznejFI měli studenti za úkol nainstalovat a spustit chatbot na platformě Slack (www.slack.com). Náš příkladový chatbot vede konverzaci o počasí, dovede najít aktuální informace o počasí pomocí rozhraní Open Weather Map (www.openweathermap.org). Chatbot využívá technik strojového učení, aby se dokázal v konverzování zlepšovat. Pro práci s větami v českém jazyce využívá chatbot [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/languageservices webových služeb NLPC].
   21Na PoznejFI měli studenti za úkol nainstalovat a spustit chatbot na platformě Slack (www.slack.com). Náš příkladový chatbot vede konverzaci o počasí, dovede najít aktuální informace o počasí pomocí rozhraní Open Weather Map (www.openweathermap.org). Chatbot využívá technik strojového učení, aby se dokázal v konverzování zlepšovat. Pro práci s větami v českém jazyce využívá chatbot [http://nlp.fi.muni.cz/languageservices webových služeb NLPC].
  2122
  2223
  2324Chatbot můžete zprovoznit i na svém počítači a dále upravovat.
  24 * [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/Slack-ChatBot.pdf Návod na instalaci]
  25 * [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/chatbot.py Zdrojový kód v Pythonu]
   25* [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/slack/Slack-ChatBot.pdf Návod na instalaci]
   26* [http://nlp.fi.muni.cz/projekty/chatbots/slack/chatbot.py Zdrojový kód v Pythonu]
  2627