Changes between Version 1 and Version 2 of cs/ZpracovaniVidea


Ignore:
Timestamp:
Jul 31, 2014, 2:10:24 PM (9 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/ZpracovaniVidea

  v1 v2  
  1 = Zpracování videa = #Zpracov.2BAOE-n.2BAO0_videa
  2 [[BR]]    Grabování videa v NLPlab jde pouze na stroji sol, pod systémem  MS Windows. Je potřeba spustit program  ATI Television   ( SysTray -ikona  ATI-Programs- ATI Television ).   
   1= Zpracování videa =
   2
   3Grabování videa v CZPJ jde pouze na stroji sol, pod systémem  MS Windows. Je potřeba spustit program  ATI Television   ( SysTray -ikona  ATI-Programs- ATI Television ).   
  34
  45Druhý  důležitý krokem je nastavení videa. Je vhodné zkontrolovat zapojení  kabelů.  Zejména zapojení vstupu zvuku do počítače a přepnutí redukce  Euro Scart na OUTPUT. Všechny problémy se zapojením videa se také  projeví při nahrávání, takže se dají opravit i později.   
   
  67Nyní  popíšeme  nastavení  programu ATI Television. Nastavení se vyvolá  například pomocí kombinace kláves Ctrl+S. Objeví se šest záložek s  následujícím významem:   
  78
  8  * Schedule [[BR]] --> Již podle názvu slouží k nastavení automatických akcí. Jsou podporovány všechny akce, které jdou dělat i přímo. 
   9 * Schedule --> Již podle názvu slouží k nastavení automatických akcí. Jsou podporovány všechny akce, které jdou dělat i přímo. 
  910
  1011
  11  * TV Tuner [[BR]] --> Umožňuje naladit TV, ale v NLPlab je velmi špatný příjem signálu, takže se nedá dobře používat. 
   12 * TV Tuner --> Umožňuje naladit TV, ale v CZPJ je velmi špatný příjem signálu, takže se nedá dobře používat. 
  1213
  1314
  14  * Still Galery [[BR]] --> Práce s obrázky, které byly získány v record módu. 
   15 * Still Galery --> Práce s obrázky, které byly získány v record módu. 
  1516
  1617
  17  * Video  [[BR]] --> Nastavuje se zdroj signálu (Cable, Composite, S-Video).  Vstup z  videa je nastaven jako Composite. Dále se dá nastavit TV norma, jako  PAL, Secam, Pal-N. Toto už záleží na konkrétní kazetě. Případně se zde  dá i vyladit barevné nastavení. 
   18 * Video --> Nastavuje se zdroj signálu (Cable, Composite, S-Video).  Vstup z  videa je nastaven jako Composite. Dále se dá nastavit TV norma, jako  PAL, Secam, Pal-N. Toto už záleží na konkrétní kazetě. Případně se zde  dá i vyladit barevné nastavení. 
  1819
  1920
  20  * Digital VCD  [[BR]] --> Zde se dá nastavit kvalita výsledného záznamu. Kromě čtyř  základních nastavení se dá zvolit i vlastní nastavení.  (Recording-Quality-Custom-Set). Lze nastavit typ výsledného formátu, u  mpeg ještě nastavení skupin snímků, bitrate (doporučuji do 200k),  estimation jde nastavit i na maximum, formát a nastavení zvuku.   
   21 * Digital VCD --> Zde se dá nastavit kvalita výsledného záznamu. Kromě čtyř  základních nastavení se dá zvolit i vlastní nastavení.  (Recording-Quality-Custom-Set). Lze nastavit typ výsledného formátu, u  mpeg ještě nastavení skupin snímků, bitrate (doporučuji do 200k),  estimation jde nastavit i na maximum, formát a nastavení zvuku.   
  2122
  2223
  23  * Display  [[BR]] --> Zde lze nastavit charakteristiky zobrazování obrazu.   
   24 * Display --> Zde lze nastavit charakteristiky zobrazování obrazu.   
  2425
  2526