Changes between Initial Version and Version 1 of cs/ZpracovaniVidea


Ignore:
Timestamp:
Feb 26, 2014, 3:49:59 PM (8 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/ZpracovaniVidea

  v1 v1  
   1= Zpracování videa = #Zpracov.2BAOE-n.2BAO0_videa
   2[[BR]]    Grabování videa v NLPlab jde pouze na stroji sol, pod systémem  MS Windows. Je potřeba spustit program  ATI Television   ( SysTray -ikona  ATI-Programs- ATI Television ).   
   3
   4Druhý  důležitý krokem je nastavení videa. Je vhodné zkontrolovat zapojení  kabelů.  Zejména zapojení vstupu zvuku do počítače a přepnutí redukce  Euro Scart na OUTPUT. Všechny problémy se zapojením videa se také  projeví při nahrávání, takže se dají opravit i později.   
   5
   6Nyní  popíšeme  nastavení  programu ATI Television. Nastavení se vyvolá  například pomocí kombinace kláves Ctrl+S. Objeví se šest záložek s  následujícím významem:   
   7
   8 * Schedule [[BR]] --> Již podle názvu slouží k nastavení automatických akcí. Jsou podporovány všechny akce, které jdou dělat i přímo. 
   9
   10
   11 * TV Tuner [[BR]] --> Umožňuje naladit TV, ale v NLPlab je velmi špatný příjem signálu, takže se nedá dobře používat. 
   12
   13
   14 * Still Galery [[BR]] --> Práce s obrázky, které byly získány v record módu. 
   15
   16
   17 * Video  [[BR]] --> Nastavuje se zdroj signálu (Cable, Composite, S-Video).  Vstup z  videa je nastaven jako Composite. Dále se dá nastavit TV norma, jako  PAL, Secam, Pal-N. Toto už záleží na konkrétní kazetě. Případně se zde  dá i vyladit barevné nastavení. 
   18
   19
   20 * Digital VCD  [[BR]] --> Zde se dá nastavit kvalita výsledného záznamu. Kromě čtyř  základních nastavení se dá zvolit i vlastní nastavení.  (Recording-Quality-Custom-Set). Lze nastavit typ výsledného formátu, u  mpeg ještě nastavení skupin snímků, bitrate (doporučuji do 200k),  estimation jde nastavit i na maximum, formát a nastavení zvuku.   
   21
   22
   23 * Display  [[BR]] --> Zde lze nastavit charakteristiky zobrazování obrazu.   
   24
   25
   26
   27A  nyní k samotnému nahrávání. To se začíná pomocí tlačítka  kamery  a  končí se tímtéž. V průběhu se ukazuje čas nahrávky. Po ukončení se  zobrazí dialog pro uložení nahrávky.