Changes between Version 4 and Version 5 of cs/RozcestnikNLP


Ignore:
Timestamp:
Feb 3, 2020, 3:56:28 PM (3 years ago)
Author:
Zuzana Nevěřilová
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/RozcestnikNLP

  v4 v5  
  1818 * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN019 PLIN019 Machine Translation] (Vít Baisa) - Přehledový kurz poskytuje informace o pravidlových, statistických a hybridních metodách strojového překladu.
  1919 * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN021 PLIN021 Sémantická analýza v praxi]  (Zuzana Nevěřilová) - Přehledový kurz se zaměřuje na problematiku  reprezentace významu, od čistě statistických metod po metody založené na  znalostech.
  20  * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN037 PLIN037 Sémantika a počítače]  (Zuzana Nevěřilová) - Navazující kurz, který se zabývá minulými i současnými metodami zpracování textů s důrazem na uchopení jejich významu. Důležitou součastí předmětu jsou prezentace současného výzkumu, jejich přehled najdete na stránce OCemSeMluvi.
   20 * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN037 PLIN037 Sémantika a počítače]  (Zuzana Nevěřilová) - Navazující kurz, který se zabývá minulými i současnými metodami zpracování textů s důrazem na uchopení jejich významu. Důležitou součastí předmětu jsou prezentace současného výzkumu, jejich přehled najdete na stránce [OCemSeMluvi].
  2121 * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN041 PLIN041 Vývoj počítačové lingvistiky] (Karel Pala) - Kurz poskytuje přehled vývoje počítačové lingvistiky od 50. let do součanosti.
  2222 * [https://is.muni.cz/predmet/phil/PLIN064 PLIN064 Úvod do Digital Humanities]  (Zuzana Nevěřilová) - kurz zabývající se zpracováním digitálních artefaktů z pohledu humanitního vědce. Náplní kurzu je problematika sběru dat, formátu dat, digitalizace, textové zpracování pomocí nástrojů NLP, práce se vzdálenými službami. Praktická část zahrnuje práci s připravenými Jupyter notebooky. Důležitou součastí předmětu jsou inspirativní projekty, jejichž přehled najdete na stránce DigitalHumanities.