Changes between Initial Version and Version 1 of cs/RipperX


Ignore:
Timestamp:
Jul 1, 2014, 2:20:42 PM (8 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/RipperX

  v1 v1  
   1= RipperX =
   2Je velmi dobrý intuitivní program s jednoduchou obsluhou. Přesvěčte se sami. 
   3
   4== Jak na to? ==
   5
   6 1. Vložte CD do mechaniky a spusťte program pomocí příkazu '''ripperx'''. Přivítá vás (podle mého názoru) velmi pěkné grafické rozhraní.
   7   * Na liště zvolte, zda chcete data uložit do formátu WAV nebo je chcete komprimovat do formátu MP3. Označte skladby, které chcete uložit na disk. Pro hromadné označení všech skladeb stiskněte tlačítko '''Select All Tracks'''. 
   8 1. Nyní zkontrolujte nastavení (tlačítko '''Config''')
   9   * Na kartě '''General''' nastavte adresář, do kterého chcete uložit výstupní soubory. Nepřehlédněte, že se nastavuje cesta jednak pro WAV a jednak pro MP3 soubory. 
   10   * Aktivujete-li položku '''Ask user when specified file exists''', zabráníte tím nechtěnému přepsání již existujícího souboru. Volbou '''Keep wav files''' zase řeknete programu, že si nepřejete mazat WAV soubory, které se vytváří při komprimaci do MP3.
   11   * Pokud komprimujete soubory do formátu MP3, nezapoměňte nastavit příslušné charakteristiky na kartě'''MP3'''
   12   * V roletové liště '''Encoder plugin''' si můžete vybrat jeden z nainstalovaných enkoderů do zvukového formátu MP3. Zvolte si také příslušný '''Bitrate'''. Doporučuji pohybovat se někde mezi 128-192Kb. Dále doporučuji aktivovat funkci '''Use variable bitrate'''. Při nenáročných hudebních partiích je totiž datový tok menší, zatímco při náročných je tomu naopak. Tímto způsobem nepřijdete o kvalitu zvuku a zároveň bude celková velikost souboru (oproti normálnímu MP3 souboru) menší. '''VBR Quality''' má rozpětí 0 až 9, kde 0 představuje nejvyšší kvalitu, avšak prodlužuje se celkový čas převodu (doporučuji nastavit na 4 nebo méně). '''Include CRC error protection''' vytvoří CRC pro každý zvukový snímek.
   13   * Na kartě '''Files''': 
   14       * aktivujte, pokud chcete u souborů automaticky vytvořit ID3 tagy, položku '''Create ID3 tag'''. Pokud rippujete více zvukových CD za sebou a chcete, aby se každé z nich uložilo do zvláštního adresáře, aktivujte položku '''Create album subdirectory for each CD'''. Jestliže vám vadí mezery v názvech, zaklikněte'''Convert spaces to underscores'''. Místo nich dá program podtržítka. Nastavte makro '''Filename format string''' pro automatickou tvorbu jmen souborů a makro '''Directory format string''' pro automatické vytvoření jména adresářů, kde za '''%a''' se subtituuje jméno umělce nebo skupiny, za '''%v''' jméno alba, za '''%#''' číslo skladby a za '''%s''' jméno skladby. Např. při ''%# - %a - %s'' při aktivované volbě "Convert spaces to underscores" bude jméno souboru tř. ''10_-_Novák_-_Svobodná_zem.mp3''; [[BR]]
   15Pokud máte vše nastaveno, potvrďte změny stisknutím '''OK'''
   16 1. Jestliže jste připojeni k internetu, stiskněte tlačítko '''CDDB'''. Při úspěšném vyřízení požadavku se vám objeví popisky CD i jednotlivých skladeb. V opačném případě budete muset doplnit tyto informace ručně. Konečný výsledek můžete vidět na následujícímu obrázku
   17 1. Samotný proces uložení dat na disk (a příp. komprimace) se spustí kliknutím na tkačítko '''Go!!! '''. 
   18 1. Tlačítko '''Exit''' ukončí program.