Changes between Version 6 and Version 7 of cs/RastroveFormaty


Ignore:
Timestamp:
Jun 18, 2014, 4:27:01 PM (10 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/RastroveFormaty

  v6 v7  
  3636
  3737== Graphics Interchange Format (GIF) == #gif
  38 Formát GIF byl vyvinut americkou společností CompuServe v roce 1987. Používá bezztrátovou komprimační metodu pojmenovanou jako LZW - ''Lempel-Ziv-Welch''.  Patent na tuto kompresi vlastní společnost UNISYS. Komprimace při  ukládání souboru probíhá následovně. Jednotlivým barvám se přiřadí číslo  a obrázek se uloží po řádcích. Minimální počet barev, které je možno ve  formátu použít, je stanoven na dvě (= 1bit), maximální počet barev je  256 (= 8bitů).
   38Formát GIF byl vyvinut americkou společností !CompuServe v roce 1987. Používá bezztrátovou komprimační metodu pojmenovanou jako LZW - ''Lempel-Ziv-Welch''.  Patent na tuto kompresi vlastní společnost UNISYS. Komprimace při  ukládání souboru probíhá následovně. Jednotlivým barvám se přiřadí číslo  a obrázek se uloží po řádcích. Minimální počet barev, které je možno ve  formátu použít, je stanoven na dvě (= 1bit), maximální počet barev je  256 (= 8bitů).
  3939
  4040Výsledná velikost grafického souboru tedy nejvíce závisí na počtu barev,  ve kterých se obrázek ukládá. K nejdůležitějším vlastnostem GIFu patří  možnost volby jedné barvy jako barvy transparentní a dále možnost  vytvářet animace (pohyblivé obrázky). Právě poslední dvě vlastnosti  nacházejí největší uplatnění při tvorbě grafiky pro použití na internetu.