Changes between Version 5 and Version 6 of cs/RastroveFormaty


Ignore:
Timestamp:
Jun 18, 2014, 4:26:48 PM (9 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/RastroveFormaty

  v5 v6  
  4646
  4747== Portable Network Graphics (PNG) == #png
  48 PNG byl vyvinut konsorciem společností na základě bezztrátové komprimační technologie pod názvem ''deflation''.  Tento algoritmus používá ke komprimaci dat také program ZIP. Pokud  bychom jej srovnávali s formátem GIF, používá jiný kompresní algoritmus,  nepodporuje ''Multi-frame'' animace, avšak používá technologii ''MNG in the wings''  a jeho vlastnosti jsou mnohem propracovanější. Formát není zatím  rozšířen i proto, že tam, kde prohlížeče automaticky podporují GIF a  JPEG, není tak univerzální podpora PNG. Pro zobrazení potřebují mnohé  prohlížeče ''plug-in'' nebo dodatečnou podporu programu QuickTime.
   48PNG byl vyvinut konsorciem společností na základě bezztrátové komprimační technologie pod názvem ''deflation''.  Tento algoritmus používá ke komprimaci dat také program ZIP. Pokud  bychom jej srovnávali s formátem GIF, používá jiný kompresní algoritmus,  nepodporuje ''Multi-frame'' animace, avšak používá technologii ''MNG in the wings''  a jeho vlastnosti jsou mnohem propracovanější. Formát není zatím  rozšířen i proto, že tam, kde prohlížeče automaticky podporují GIF a  JPEG, není tak univerzální podpora PNG. Pro zobrazení potřebují mnohé  prohlížeče ''plug-in'' nebo dodatečnou podporu programu !QuickTime.
  4949
  5050PNG byl navržen jako mnohostranný grafický formát. Zvládne uložit až  16-bitovou hloubku stupňů šedi a 48-bitovou hloubku barev (což je 16  bitů pro každou z hodnot RGB na pixel). Umožňuje 16-bitový alfa kanál,  256-stupňové nastavení transparentnosti, ukládá textové informace a  informace o křivce "Gamma".