Changes between Version 6 and Version 7 of cs/Pravidla


Ignore:
Timestamp:
Jul 31, 2014, 2:01:11 PM (8 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Pravidla

  v6 v7  
  4444
  4545== Ohleduplné chování ==
  46 Práce  mnoha lidí na počítačích CZPJ předpokládá ohleduplné jednání všech  uživatelů. Před spuštěním jakéhokoliv programu s většími nároky na  zdroje (ať už na paměť, procesor nebo diskové prostory) si prosím vždy  ověřte, že nepatřičným způsobem neomezíte práci jiných uživatelů. Pokud  je to možné, nezatěžujte zbytečně laboratorní server aurora spouštěním  programů, které mohou běžet na jednotlivých stanicích. Jinak používejte v  maximální míře  unixového příkazu `nice` pro snížení priority vašich procesů a ověřujte si diskové možnosti pomocí programů `df` a `du`.   Jste na unixu, využívejte jeho výhod. Velké soubory není například  překvapivě třeba kopírovat, stačí vytvořit odkaz pomocí programu `ln`.
   46Práce  mnoha lidí na počítačích CZPJ předpokládá ohleduplné jednání všech  uživatelů. Před spuštěním jakéhokoliv programu s většími nároky na  zdroje (ať už na paměť, procesor nebo diskové prostory) si prosím vždy  ověřte, že nepatřičným způsobem neomezíte práci jiných uživatelů. Pokud  je to možné, nezatěžujte zbytečně server CZPJ '''aurora''' spouštěním  programů, které mohou běžet na jednotlivých stanicích. Jinak používejte v  maximální míře  unixového příkazu `nice` pro snížení priority vašich procesů a ověřujte si diskové možnosti pomocí programů `df` a `du`.   Jste na unixu, využívejte jeho výhod. Velké soubory není například  překvapivě třeba kopírovat, stačí vytvořit odkaz pomocí programu `ln`.
  4747
  4848Pokud vám zmizel proces, zeptejte se správců `nlpunix`, jestli jej třeba nezabili. Domluvte se se správci, že jsou vaše náročné procesy potřebné, nebo se naučte vytvářet procesy méně náročné.
   
  5151
  5252== Zákaz spouštění dlouhodobě běžících procesů ==
  53 Vzhledem  k problémům Linuxu s dlouhodobě běžícími procesy se v CZPJ zakazuje  spouštění dlouhodobě běžících procesů bez předchozí domluvy se správci  laboratorních počítačů. Za obzvláště zavrženíhodné porušení tohoto  zákazu se považuje spouštění programů typu rc5des, SETI, crack apod.
   53Vzhledem  k problémům Linuxu s dlouhodobě běžícími procesy se v CZPJ zakazuje  spouštění dlouhodobě běžících procesů bez předchozí domluvy se správci počítačů CZPJ. Za obzvláště zavrženíhodné porušení tohoto  zákazu se považuje spouštění programů typu rc5des, SETI, crack apod.
  5454
  5555== Pobyt v CZPJ o víkendu a v noci ==
  56 Pokud  usilovně pracujete na nějakém úkolu a rádi byste chodili do laboratoře o  víkendu, případně zde setrvávali do pozdních nočních hodin, napište nám  a my zařídíme doplnění příslušného seznamu oprávněných osob, který mají   k dispozici vrátní. Provozní doba laboratoře tedy není omezená,  nicméně o víkendech a o svátcích, resp. v nočních hodinách pracovních  dnů, se musíte hlásit na vrátnici a nechat si laboratoř odstřežit. Při  odchodu potom požádejte o opětné zastřežení.
   56Pokud  usilovně pracujete na nějakém úkolu a rádi byste chodili do CZPJ o víkendu, případně zde setrvávali do pozdních nočních hodin, napište nám  a my zařídíme doplnění příslušného seznamu oprávněných osob, který mají   k dispozici vrátní. Provozní doba CZPJ tedy není omezená,  nicméně o víkendech a o svátcích, resp. v nočních hodinách pracovních  dnů, se musíte hlásit na vrátnici a nechat si Centrum odstřežit. Při  odchodu potom požádejte o opětné zastřežení.
  5757
  5858== Tisk v CZPJ ==