Changes between Initial Version and Version 1 of cs/OggVorbis


Ignore:
Timestamp:
Jul 1, 2014, 2:26:21 PM (8 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/OggVorbis

  v1 v1  
   1= Ogg Vorbis =
   2Je zcela otevřená, nepatentovaná, profesionální technologie pro komprimaci zvuku a "streaming"s veškerými výhodami '''Open Source'''. Přibližně se rovná jiným formátům, které se používají k ukládání a přehrávání dígítální hudby, jako jsou MP3, VQF, AAC a jiné digitální formáty. Od výše jmenovaných se však liší, neboť je zcela zdarma a nepatentovaný.[[BR]][[BR]]Vorbis je také "ztrátový" formát, avšak pro snížení ztrát používá vyšší akustické modely. 
   3
   4== Licencování ==
   5Ogg Vorbis je zcela zdarma pro komerční i nekomerční použití. Všechny programy jsou vyvíjeny pod podmínkami''GNU GPL'' nebo ''GNU General Public License''. Podrobnosti můžete najít na adrese [http://www.gnu.org/ www.gnu.org].
   6
   7== Porovnání velikostí souborů s formátem MP3 ==
   8Dva soubory zakódované stejným bitovým tokem budou mít vždy stejnou velikost, pokus jsou kódovány pomocí'''CBR''' (Constant BitRate). Současná verze Vorbis Beta komprimuje soubory pouze v '''VBR''' (Variable BitRate), který produkuje soubory menší velikosti a lepší kvality. Současné soubory vyrobené Vorbis Beta mají stejnou velikost, jako 128Kb/s MP3 soubory, avšak zní lépe. 
   9
   10== Bitrate ==
   11Maximum není stanoveno. Vorbis je odladěn pro bitový tok 16kb/s až 128 kb/s na kažný kanál. Avšak nic vám nebrání v tom, abyste komprimovali soubor a 512kb/s nebo 8kb/s. 
   12
   13== Jedinečné rysy Ogg Vorbis ==
   14Vorbis má dobře definovánu a vymezenu hlavičku na poznámky, která je jednoduše použitelná, rozšiřitelná a vyhýbá se potřebě ''clunky hacks'' jako v případě ID3 tagů. Dále má škálovaný bitrate, takže jej můžete upravovat, aniž byste museli soubor znovu enkódovat. Soubory ve formátu Vorbis mohou být postupně editovány vzorky granularity. Vorbis podporuje 1, 2 a více kanálů a soubory mohou být logicky spojovány dohromady.