Changes between Version 1 and Version 2 of cs/Joshi


Ignore:
Timestamp:
Mar 17, 2014, 9:35:06 AM (10 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Joshi

  v1 v2  
  11== prof. Aravind K. Joshi na FI 31. 5. 2011 == #prof._Aravind_K._Joshi_na_FI_31._5._2011
  2 O význačnosti přínosu prof. Joshiho světové vědě vypovídá už pouhý fakt, že je historicky prvním nositelem ''ACL Lifetime Achievement Award'', kterou od roku 2002 uděluje prestižní ''Asociace počítačové lingvistiky''. 
   2O význačnosti přínosu prof. Joshiho světové vědě vypovídá už pouhý fakt, že je historicky prvním nositelem ''ACL Lifetime Achievement Award'', kterou od roku 2002 uděluje prestižní ''Asociace počítačové lingvistiky''.
  33
  4 Celý život se velmi aktivně věnuje výzkumu v celé řadě oborů na pomezí informatiky, jazykovědy a kognitivní vědy, např. parsingu, umělé inteligenci, inferenci, sémantické representaci struktury jazyka a analýze diskursu. 
   4Celý život se velmi aktivně věnuje výzkumu v celé řadě oborů na pomezí informatiky, jazykovědy a kognitivní vědy, např. parsingu, umělé inteligenci, inferenci, sémantické representaci struktury jazyka a analýze diskursu.
  55
  6 V počítačové lingvistice je jeho patrně nejznámějším výzkumným počinem navržení nyní široce používaného gramatického formalismu ''Tree-adjoining Grammar'' (TAG). 
   6V počítačové lingvistice je jeho patrně nejznámějším výzkumným počinem navržení nyní široce používaného gramatického formalismu ''Tree-adjoining Grammar'' (TAG).
  77
  88V současnosti je profesorem informatiky a kognitivních věd a vedoucím Výzkumného institutu kognitivních věd na University of Pennsylvania.
   9
   10[[Image(joshi001.jpg)]]
   11[[Image(joshi002.jpg)]]
   12[[Image(joshi003.jpg)]]