Changes between Version 6 and Version 7 of cs/FAQ


Ignore:
Timestamp:
Apr 8, 2014, 10:23:23 AM (9 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/FAQ

  v6 v7  
  1 = Často kladené otázky potenciálních zájemců o spolupráci = 
  2 Pokud  máte zájem spolupracovat s NLPlab a nejste si jisti, zda je to ta  správná volba, přečtěte si odpovědi na následující otázky (a s největší  pravděpodobností zjistíte, že Vaše obavy jsou neopodstatněné): 
   1= Často kladené otázky potenciálních zájemců o spolupráci =
   2Pokud  máte zájem spolupracovat s NLPlab a nejste si jisti, zda je to ta  správná volba, přečtěte si odpovědi na následující otázky (a s největší  pravděpodobností zjistíte, že Vaše obavy jsou neopodstatněné):
  33
   4 * '''Na FI nestuduji dlouho a nevím, jestli toho umím dost.  Mohl bych přesto spolupracovat s NLPlab?[[BR]]'''Ano.  Máme zájem o každého, kdo je ochoten se zapojit do práce v NLPlab. U  všech předpokládáme chuť naučit se "za pochodu" mnoha novým věcem. Pokud  tato kritéria splňujete, přijďte mezi nás.[[BR]][[BR]]
   5 * '''Ve škole mě nikdy nebavila čeština ani jiné jazyky.  Nebyla by pro mě spolupráce s NLPlab nuda?[[BR]]'''Rozhodně ne! [[BR]]Je sice pravda, že vše, co  děláme, se nějak týká jazyka - souvisí s tím ale mnoho úkolů, při  jejichž řešení se s jazykem vůbec nesetkáte. Jako příklad lze uvést  crawling a zpracování dat z Internetu, tvorba webových či grafických  aplikací pro efektivní přístup k datům, správa serverových aplikací a  mnoho dalších zajímavých programátorských a informatických úkolů. Tedy, i pro lidi, kteří nemají rádi jazyky, se najde dostatek zajímavé práce, u které se nebudou nudit.
  46
   7'''Díval jsem se na nabízené úkoly, ale takřka ničemu nerozumím. Je to problém?'''
  58
  6 '''Na FI nestuduji dlouho a nevím, jestli toho umím dost.  Mohl bych přesto spolupracovat s NLPlab?'''
   9Ne,  tím se rozhodně nenechte odradit. Raději zajděte za zadavatelem úkolu  nebo vedoucími laboratoře, ti Vám zadání rádi vysvětlí, případně pomohou  s výběrem úkolu, který nejlépe odpovídá Vašim schopnostem.
  710
  8 Ano.  Máme zájem o každého, kdo je ochoten se zapojit do práce v NLPlab. U  všech předpokládáme chuť naučit se "za pochodu" mnoha novým věcem. Pokud  tato kritéria splňujete, přijďte mezi nás.
   11'''Je pravda, že všechny v laboratoři nutíte programovat v Pythonu?'''
  912
   13`perl -e 'print "To je bohapustá lež,\n"'`[[BR]]  `python -c 'print "ale na druhé straně ..."'`
  1014
   15V  případě, že noví členové laboratoře dosud nepracovali s žádným  skriptovacím jazykem, na základě našich dobrých zkušeností jim  doporučujeme se naučit Python.
  1116
  12 '''Ve škole mě nikdy nebavila čeština ani jiné jazyky.  Nebyla by pro mě spolupráce s NLPlab nuda?'''
   17'''Jak laboratoř funguje časově? Kdy do ní můžu chodit?'''
  1318
  14 Rozhodně ne! [[BR]]  Je sice pravda, že vše, co  děláme, se nějak týká jazyka - souvisí s tím ale mnoho úkolů, při  jejichž řešení se s jazykem vůbec nesetkáte. Jako příklad lze uvést  crawling a zpracování dat z Internetu, tvorba webových či grafických  aplikací pro efektivní přístup k datům, správa serverových aplikací a  mnoho dalších zajímavých programátorských a informatických úkolů. Tedy, i pro lidi, kteří nemají rádi jazyky, se najde dostatek zajímavé práce, u které se nebudou nudit.
   19Do laboratoře její členové chodí, kdy mají čas. Kromě toho se jim doporučuje navštěvovat [[cs/LaboratorniSeminar| Laboratorní seminář]].
  1520
  16 
  17 
  18 '''Díval jsem se na nabízené úkoly, ale takřka ničemu nerozumím. Je to problém?'''
  19 
  20 Ne,  tím se rozhodně nenechte odradit. Raději zajděte za zadavatelem úkolu  nebo vedoucími laboratoře, ti Vám zadání rádi vysvětlí, případně pomohou  s výběrem úkolu, který nejlépe odpovídá Vašim schopnostem.
  21 
  22 
  23 
  24 '''Je pravda, že všechny v laboratoři nutíte programovat v Pythonu?'''
  25 
  26 `perl -e 'print "To je bohapustá lež,\n"'`[[BR]]  `python -c 'print "ale na druhé straně ..."'`
  27 
  28 V  případě, že noví členové laboratoře dosud nepracovali s žádným  skriptovacím jazykem, na základě našich dobrých zkušeností jim  doporučujeme se naučit Python.
  29 
  30 
  31 
  32 '''Jak laboratoř funguje časově? Kdy do ní můžu chodit?'''
  33 
  34 Do laboratoře její členové chodí, kdy mají čas. Kromě toho se jim doporučuje navštěvovat [[cs/LaboratorniSeminar| Laboratorní seminář]].
  35 
  36 
  37 
  38 '''Na jak dlouho se člověk stane členem NLPlab?'''
   21'''Na jak dlouho se člověk stane členem NLPlab?'''
  3922
  4023Každý je členem laboratoře tak dlouho, dokud v ní vyvíjí nějakou prospěšnou činnost (zejména práci na některém z úkolů).