Changes between Version 12 and Version 13 of cs/FAQ


Ignore:
Timestamp:
Jul 22, 2014, 12:07:35 PM (9 years ago)
Author:
Zuzana Nevěřilová
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/FAQ

  v12 v13  
  1010 * '''Můžu si zapsat bakalářskou/diplomovou práci v CZPJ, i když nestuduji specializaci UMI?'''[[BR]] Ano. Bude dobře, pokud o této skutečnosti informujete svého vedoucího. Budete tak mít jistotu, že zadání práce bude v souladu s požadavky FI. Navíc, v oblasti [[cs/ZpracovaniPrirozenehoJazyka|zpracování přirozeného jazyka]] používáme specifickou [[cs/Terminologie|terminologii]], kterou bude užitečné si osvojit.
  1111 
  12  * '''Díval jsem se, na čem pracujete a zdá se mi, že jste to vzali za špatný konec. Můžu vám ukázat svoje řešení?'''[[BR]] Ano! Nikdo netvrdí, že máme patent na rozum. Máme dost zkušeností, softwaru i datových zdrojů. Potřebujeme každého zvídavého člověka, který naše data nebo software prověří a vylepší. Nebojte své myšlenky realizovat.
   12 * '''Díval jsem se, na čem pracujete a zdá se mi, že jste to vzali za špatný konec. Můžu vám ukázat svoje řešení?'''[[BR]] Ano! Nikdo netvrdí, že máme patent na rozum. Máme dost zkušeností, softwaru i datových zdrojů. Potřebujeme každého zvídavého člověka, který naše data nebo software prověří a vylepší.
  1313
  1414 * '''Je pravda, že všechny v CZPJ nutíte programovat v Pythonu?[[BR]]''' `perl -e 'print "To je bohapustá lež,\n"` [[BR]] `python -c 'print "ale na druhé straně ..."'`[[BR]] [[BR]] V  případě, že noví členové laboratoře dosud nepracovali s žádným  skriptovacím jazykem, na základě našich dobrých zkušeností jim  doporučujeme se naučit Python. Některé projekty CZPJ vznikly v jazycích Java, C, Ruby nebo Go.