Changes between Initial Version and Version 1 of cs/FAQ


Ignore:
Timestamp:
Feb 26, 2014, 1:41:19 PM (7 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/FAQ

  v1 v1  
   1= Často kladené otázky potenciálních zájemců o spolupráci = #A.2BAQw-asto_kladen.2BAOk_ot.2BAOE-zky_potenci.2BAOE-ln.2BAO0-ch_z.2BAOE-jemc.2BAW8_o_spolupr.2BAOE-ci
   2Pokud  máte zájem spolupracovat s NLPlab a nejste si jisti, zda je to ta  správná volba, přečtěte si odpovědi na následující otázky (a s největší  pravděpodobností zjistíte, že Vaše obavy jsou neopodstatněné):
   3
   4'''Na FI nestuduji dlouho a nevím, jestli toho umím dost.[[BR]]  Mohl bych přesto spolupracovat s NLPlab?'''
   5
   6Ano.  Máme zájem o každého, kdo je ochoten se zapojit do práce v NLPlab. U  všech předpokládáme chuť naučit se "za pochodu" mnoha novým věcem. Pokud  tato kritéria splňujete, přijďte mezi nás.
   7
   8'''Ve škole mě nikdy nebavila čeština ani jiné jazyky.[[BR]]  Nebyla by pro mě spolupráce s NLPlab nuda?'''
   9
   10Rozhodně ne! [[BR]]  Je sice pravda, že vše, co  děláme, se nějak týká jazyka - souvisí s tím ale mnoho úkolů, při  jejichž řešení se s jazykem vůbec nesetkáte. Jako příklad lze uvést  crawling a zpracování dat z Internetu, tvorba webových či grafických  aplikací pro efektivní přístup k datům, správa serverových aplikací a  mnoho dalších zajímavých programátorských a informatických úkolů. Tedy, i pro lidi, kteří nemají rádi jazyky, se najde dostatek zajímavé práce, u které se nebudou nudit.
   11
   12'''Díval jsem se na nabízené úkoly, ale takřka ničemu nerozumím. Je to problém?'''
   13
   14Ne,  tím se rozhodně nenechte odradit. Raději zajděte za zadavatelem úkolu  nebo vedoucími laboratoře, ti Vám zadání rádi vysvětlí, případně pomohou  s výběrem úkolu, který nejlépe odpovídá Vašim schopnostem.
   15
   16'''Je pravda, že všechny v laboratoři nutíte programovat v Pythonu?'''
   17
   18`perl -e 'print "To je bohapustá lež,\n"'`[[BR]]  `python -c 'print "ale na druhé straně ..."'`
   19
   20v  případě, že noví členové laboratoře dosud nepracovali s žádným  skriptovacím jazykem, na základě našich dobrých zkušeností jim  doporučujeme se naučit Python.
   21
   22'''Jak laboratoř funguje časově? Kdy do ní můžu chodit?'''
   23
   24Do laboratoře její členové chodí, kdy mají čas. Kromě toho se jim doporučuje navštěvovat [http://nlp.fi.muni.cz/cs/Laboratorni_seminar Laboratorní seminář].
   25
   26'''Na jak dlouho se člověk stane členem NLPlab?'''
   27
   28Každý je členem laboratoře tak dlouho, dokud v ní vyvíjí nějakou prospěšnou činnost (zejména práci na některém z úkolů).