Changes between Version 6 and Version 7 of cs/Coursera


Ignore:
Timestamp:
Mar 3, 2014, 4:17:59 PM (10 years ago)
Author:
Zuzana Nevěřilová
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/Coursera

  v6 v7  
  33
  44== Joe Warren, Scott Rixner et al.: An Introduction to Interactive Programming in Python == #Joe_Warren:_Introduction_to_Python
  5 Zajímavý a zábavný způsob jak se naučit nebo si zlepšit své programátorské zručnosti v jazyce Python. Kurz postupně přechází od jednoduchých programů jenom s textovým výstupem až po komplikovanější algoritmy, které jsou demonstrovány na hrách s grafickým výstupem - student si v rámci "mini-projektů" naprogramuje různe hry - Pong, Blackjack nebo Asteroids. Projekty si studenti navzájem hodnotí a tím mají nejen přístup k různým způsobům vypracování daného problému, ale i feedback k jejich vlastním programům.
   5Zajímavý a zábavný způsob, jak se naučit nebo si zlepšit své programátorské zručnosti v jazyce Python. Kurz postupně přechází od jednoduchých programů jenom s textovým výstupem až po komplikovanější algoritmy, které jsou demonstrovány na hrách s grafickým výstupem - student si v rámci "mini-projektů" naprogramuje různe hry - Pong, Blackjack nebo Asteroids. Projekty si studenti navzájem hodnotí a tím mají nejen přístup k různým způsobům vypracování daného problému, ale i feedback k jejich vlastním programům.
  66
  77[http://www.coursera.org/course/interactivepython http://www.coursera.org/course/interactivepython]
   
  1515
  1616== Dan Jurafsky, Chris Manning: Natural Language Processing == #Dan_Jurafsky.2C_Chris_Manning:_Natual_Language_Processing
  17 Přední odborníci na zpracování přirozeného jazyka (především statistickými metodami) představují  ohromné množství technik a postupů běžných v oblasti. Úkoly jsou  programovací, na výběr je Java nebo Python. Kurz je poměrně časově  náročný, protože u programování se můžete "zasekat" skutečně na dlouho.  Na druhou stranu, kde jinde se dozvíte vše od regulárních výrazů až po  to, jak funguje Watson od IBM.
   17Přední odborníci na zpracování přirozeného jazyka (především statistickými metodami) představují  ohromné množství technik a postupů běžných v oblasti. Úkoly jsou  programovací, na výběr je Java nebo Python. Kurz je poměrně časově  náročný, protože u programování se můžete "zasekat" skutečně na dlouho.  Na druhou stranu, kde jinde se dozvíte vše od regulárních výrazů až po  to, jak funguje Watson od IBM?
  1818
  1919[http://www.coursera.org/course/nlp http://www.coursera.org/course/nlp]
  2020
  2121== Andrew Ng: Machine Learning == #Andrew_ng:Machine_learning
  22 Info TBA.
   22Tento kurz strojového učení začíná ve spojitém světě (extrapolace), ale pokračuje ve světě diskrétním, kde se zabývá klasifikačními úlohami a způsoby, jak je řešit. Naprogramujete si metodu gradientů, K-NN, shlukování atd. Programuje se v !MatLabu jeho nebo volné verzi Octave. Přestože jsou témata poměrně náročná, nepotřebujete kromě odvahy nic zvláštního - vše je velmi pěkně vysvětleno, po prá prvních lekcích si oblíbíte maticový a vektorový počet.
  2323
  2424[https://www.coursera.org/course/ml https://www.coursera.org/course/ml]
  2525
  2626== Kevin Werbach: Gamification == #Kevin_Werbach:_Gamification
  27 Info TBA.
   27
   28Gamifikovat či negamifikovat? To je, oč tu běží. Kevin Werbach neučí programování, ale jeho kurz poskytne pohled z té druhé strany: jaké techniky gamifikace aplikovat na určitou skupinu aplikací? Jak udělat zábavný software? Které techniky fungují a které ne? Ne vždy, když přidáte na web PBL (points, badges, levels), máte vyhráno. V kurzu jsou průběžné testy a krátké eseje, které si účastníci vzájemně vyhodnocují. Součástí kurzu jsou i rozhovory se zástupci herního průmyslu.
  2829
  2930[https://www.coursera.org/course/gamification https://www.coursera.org/course/gamification]