Changes between Version 1 and Version 2 of cs/AutorstviAStylometrie


Ignore:
Timestamp:
Aug 26, 2014, 1:04:43 PM (9 years ago)
Author:
xkocinc
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • cs/AutorstviAStylometrie

  v1 v2  
  1313Se stylomem pak pracuje strojové učení. Podle typy úlohy automatické statistické metody vytvoří klasifikátor. Klasifikátor může řešit různé úlohy. Typické je srovnání, zda byl dokument napsán autorem (případ srovnání zpochybněné závěti s korespondencí zesnulého), přiřazení autorství anonymnímu dokumentu (návštěvník fóra se nepodepsal, ale ze znalostí obsažených v příspěvku plyne, že na fóru je registrovaný – chceme tedy přiřadit dokument jednomu z kandidátů) a shlukování podle autorství (spoj na diskuzi ty autory, kteří píší stejně). Klasifikátor pak vrací řešení s pravděpodobností správnosti odpovědí.
  1414
   15[[Image(/trac/research/raw-attachment/wiki/cs/cs/AutorstviAStylometrie/Autorstvi_ML.png)]]
   16(Schéma zapojení strojového učení)
   17
   18Kromě samotné odpovědi dokážeme automaticky generovat podklady pro rozhodnutí, které lze použít jako znalecký posudek u soudu. Mimochodem, běžně se tyto metody používají u soudních řízeních ve Velké Británii, USA a např. v Austrálii.
   19
   20[[Image(/trac/research/raw-attachment/wiki/cs/cs/AutorstviAStylometrie/Autorstvi_rysy.png)]]
   21(Podklady pro znalecký posudek: analýza jednotlivých rysů autora)
   22
  1523== Co nabízíme ==
  1624Pokud Vás někdo na diskuzích anonymně pomlouvá, máte-li pocit, že recenze Vašich produktů píše jeden člověk, či na Internetu nalézáte plagiáty Vašich prací?