Logo Meet and Code

Setkání s Karlem Pepperem

Událost Meet and Code: Setkání s Karlem Pepperem se koná 27.10.2020 online. Podívejte se na videa. Přednášková videa představují sociální roboty, Peppera, jeho hardware, software a programování dialogů. Ukázková videa představují Peppera v různých situacích. Od 17 hodin bude živá diskuze s video streamem. Můžete se ptát nebo nás požádat o detailní informace či záběr na Peppera. Otázky také můžete psát na Sli.do.

Aktivity:

Kdy a kde

bez časového omezení Videa
27.10.2020 14:00-19:30 Ptejte se: sli.do
Programujte dialogy: QiChatBuilder
Navrhněte využití sociálních robotů: canva
27.10.2020 17:00-19:30 Živá diskuse: ZOOM

Videa

Přednášky

Sociální robot Pepper
Pepper a jeho hardware
Pepper a jeho software
Pepper a dialogy
Programování dialogu v QiChatu

Ukázky

Pepper: probuzení
Pepper: probuzení člověkem
Dialog s Pepperem: jak se jmenuješ?
Dialog s Pepperem: co umíš?
Dialog s Pepperem: jízdní řády
Pepper: očima robota

Další materiály

Robotičtí roztleskávači na jinak prázdném stadionu

O nás

Centrum zpracování přirozeného jazyka (NLPC)

NLPC je výzkumné centrum na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, které se zabývá zpracováním textů, počítačovou lingvistikou a umělou inteligencí.

Aleš
Aleš Horák
Adam
Adam Rambousek
Zuzana
Zuzana Nevěřilová

CoderDojo

CoderDojo je mezinárodní sdružení dobrovolníků, kteří učí děti a mládež programovat. CoderDojo v České republice je organizováno v rámci CoderDojo Česká republika z.s..

Jak jsme s Pepperem natáčeli

Pepper při natáčení

S Pepperem jsme natáčeli v Centru zpracování přirozeného jazyka na Fakultě informatiky MUNI v Brně. Aleš i Adam jsou oproti Pepperovi dost vysocí, takže aby byli na videu dobře vidět, museli jsme Peppera dát výš. To se úplně nelíbilo jeho senzorům proti pádu, takže Pepper snížil svoji schopnost pohybu. Nahrávali jsme na web kameru a zvuk snímali na prostorový mikrofon. Ten stál před Pepperem a samozřejmě Pepperovy senzory jej detekovaly jako překážku, čímž se opět snížila jeho pohyblivost. Zvuk na videích není ideální, protože Centrum není studio. Kromě nás, Peppera a natáčecí techniky jsou v Centru počítače, které jsou pořád trochu slyšet. Mikrofon jsme kvůli senzorům museli držet od Peppera dál. Přes všechny technické překážky se nám podařilo natočit 6 ukázek, které si můžete prohlédnout v sekci videa.