Historické prameny
    na dosah

  • Úvod

  • Edice
    Kategorie Autor Název Rok vydání Rejstřík místní Rejstřík osobní
  • Regesty
    Datum vydání Místo vydání Autor regestu Rejstřík místní Rejstřík osobní Všechny
  • Hledat
  • Mapy

  • O projektu
  • Autoři
  • Nápověda

  • čtenář
  • Regest
  • Související regest 1
  • Přepis
Zbramír z Bukova slibuje, že 10 let nebude vystupovat proti majetkům Viléma ze Šumburka a Galhoty z Hořovic. (a1c3642a0f)zobrazit mapu pro regest / přejít na slovníček pojmů
Denní datum:
1424-06-22
Místo vydání:

N/A

Vlastní text regestu:

Zbramír z Bukova (Zbramir z bukova) potvrzuje, že nebude příštích 10 let zasahovat do majetků a zboží pana Viléma ze Šumburka a Pernštejna (Wylemowy z Symburka sedyenym na Perstaynye) a Galhoty z Hořovic a Rabštejna (Galhotowy z horzowicz sed na Rabstaynie); činí tak pod hrozbou ztráty víry a cti; po 10 letech se proti nim může znovu ohradit, ovšem pouze jako dobrý člověk.

Svědkové:
  • Jan z Něšova (Jana z Nyessowa)
  • Václav Picek ze Šmikous (Waczlawa rzeceneho piczek z Smykus)
Pečeti:
  1. Zbramír z Bukova: ?; černá; přivěšená na pergamenovém proužku
  2. Jan z Něšova: ?; černá; přivěšená na pergamenovém proužku
  3. Václav Picek ze Šmikous: ?; černá; přivěšená na pergamenovém proužku
Kancelářské poznámky:
  • na rubu: 1424
Jazyk:
čeština
Forma dochování:
  • A: Originál; pergamen
  • B: Prostý opis z 19. století
Archivní signatura uvedeného dochování:
  • A: NA Praha; ČGL; sign. 192
  • B: ANM Praha; Sbírka C ‒ Muzejní diplomatář; sub dato
Digitalizáty a reprodukce:
  • A: Monasterium
  • B: N/A
Regesty a výtahy:
  • SČPLL I/1, s. 141, č. 534 
Literatura:
  • Heroutová 2009, s. 85‒86
Způsob zpracování regestu:
Dle digitalizátu originálu.
Autor regestu a datum zpracování:
TD; 2022-08-04
Zpětná vazba
Jméno
E-mail
Komentář
Kolik je pět plus sedm? (číslem)
    Související regest 1 k a1c3642a0f (a1c3642a0f-a1c3644461)přejít na slovníček pojmů
    Vlastní text regestu:
    Zbramir z Bukova se zavazuje nevystupovat po deset příštích let proti Vilémovi ze Šumburka (Symburga) na Perštejně a Galhotovi z Hořovic na Rabštejně.
    Jazyk:
    Způsob zpracování regestu:
    Dle SČPLL I/1.
    Autor regestu a datum zpracování:
    TD; 2022-08-04
    Zpětná vazba
    Jméno
    E-mail
    Komentář
    Kolik je pět plus sedm? (číslem)

      Přepis regestovaného dokumentu

      Ja Zbramir z Bukova vyznavam tiemto listem obecznye przedewssemy ktoz gey vzrye aneb cztucz vsllisseti budu, ze gsem slibil a moczi tohoto listu slibugi podeczti a pod wieru nebiti proti vrozenym panom panu Wylemowy z Symburka sedyenym na Perstaynye a Galhotowy z horzowicz sed na Rabstaynie any proti gich kteremu any proti gich zbozy any kterym listem any kteru radu gym przekazety od tohoto listu danye az do deseti leth porzad zbiehlich a paklibich czo proty nym vczynyl do tiech deseti letech tehdy sem ztratyl wieru i czest a podeseti letech buduli chtieti proti nym biti mam se proti nym ohraditi yako dobry czloviek a toho na swiedomye a lepssy gystotu prosyl gsem slowutnych panossy Jana z Nyessowa a Waczlawa rzeczeneho Piczek z Smykus zie gsu swe wlastnye peczeti podle me k tomuto listu priwiesyly Genz gest dan leta od narozenie Syna bozieho tisiczieho Cztyrzsteho dwadczateho cztwrteho ten den na bozie tielo.

      Způsob zpracování přepisu:
      Dle digitalizátu originálu.
      Autor přepisu a datum zpracování:
      TD; 2022-08-04
      Copyright © AHISTO 2020–2023
      Projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu Éta.