Petr z Kravař píše Oldřichovi z Rožmberka, aby věřil jeho poslu, Přibíkovi z Houžové. (36712c388e)zobrazit mapu pro regest / přejít na slovníček pojmů
Petr Strážnický z Kravař (Petr z Kravař a Strážnice) oznamuje Oldřichovi II. z Rožmberka (Oldřichovi z Rožmberka), že mu posílá panoše Přibíka z Houžové (Přibíka z Hiczné) se vzkazem; a proto ho žádá, aby Přibíkovi plně důvěřoval.
Zpětná vazba
Přepis regestovaného dokumentu
Urozenému panu Oldřichovi z Rožmberka já Petr z Kravař a z Strážnice službu svú vzkazuji. Urozený pane ujče milý, posílám k tobě panoši Přibíka z Hiczné, věrného a milého, listu tohoto ukazatele, mého úmysla úplně naučeného. Protož prosím tebe, milý ujče, což s tebou nynie ode mně mluviti bude, aby jemu toho tak úplně uvěřil, jako bych sám s tebou osobně mluvil. Datum Helfenstein feria sexta ante festum sancti Galli anno Domini MIIIIXX primo.
Způsob zpracování přepisu:
Dle edice LOR.
Autor přepisu a datum zpracování:
ZV; 2023-01-26